Особливості петель для металопластикових та алюмінієвих дверей
Особливості петель для металопластикових та алюмінієвих дверей

Доля металопластикових та алюмінієвих дверних конструкцій на українському ринку, на даний момент, є доволі вагомою та продовжує зростати з кожним роком. Для довговічного функціонування подібних конструкцій, так само як і для традиційних дерев'яних дверей, дуже важливим є правильний підбір якісних комплектуючих, котрі поможуть вашим дверям прослугувати багато років.

Одним з найважливіших елементів будь-яких дверей, в тому числі алюмінієвих та металопластикових, є петля. Як правило, здійснюється встановлення двох петель на дверне полотно. Якщо двері особливо важкі (наприклад, вхідні двері з підвищеною міцністю), в такому разі, встановлюється 3 петлі. Дверні петлі призначені для забезпечення легкого обертання дверей навколо своєї осі, при зачиненні/відчиненні, надійного кріплення дверного полотна до рами, а також запобігають провисанню дверей під власною вагою.

Дверні петлі розподіляються на дві великі групи: регульовані та нерегульовані.

Основними конструктивними елементами дверних петель є:

  • Корпус петлі. Складається зі стулкової та рамної частини.
  • З'єднувальна втулка. Слугує для з'єднання частин петлі.
  • Кріпильні деталі
  • Також, часто в комплекті з петлею постачаються прокладки для зручності при встановленні

Стулкова частина петлі оснащена металічною вкладкою, а в рамну частину вбудовано штифт, що необхідний для кріплення.

Якість, а точніше такі характеристики петель, як міцність, витривалість та зносостійкість, основується на правильному конструктивному рішенні, а також на якості матеріалів, котрі застосовуються при виготовленні петлі.

На даний час, всі сучасні петлі для металопластикових дверей можна регулювати за горизонтальним зміщенням, по вертикалі, по притисненню, а також витримувати навантаження до 120 кг.

Для алюмінієвих дверей, застосовуються петлі що здатні витримувати навантаження до 150 кг (для нерегульованих петель) та 160-180 кг (для регульованих, за умови встановлення двох петель).

При поломці петлі, важливо визначити причину. Факторів, котрі сприяли виходу з ладу дверної петлі, може бути декілька і основними з них є наступні:

  • Встановлено неякісний підсилювач в профілі
  • Неправильно відрегульовані (або не відрегульовані) двері, що призвело до додаткового навантаження на петлі
  • Неправильно відрегульована петля
  • Дверна петля низької якості (виготовлена з матеріалів низької якості)

 

Прибираються всі ці причини, як правило, за допомогою правильноо регулювання дверного полотна або петлі. У випадку неякісної петлі, необхідно здійснити заміну її на більш якісний виріб.

Український ринок, на даний час, насичений петлями багатьох виробників, різноманітних як за якістю, так і за ціновою політикою. Широко представлено на ринку асортимент турецьких та ніемцьких виробників. Але, вітчизняний споживач, часто надає перевагу петлям українських виробників, зважуючи найбільш важливі характеристики "ціна-якість".

Одним з таких українських виробників, є компанія "Астекс Трейдинг", яка займає лідируючі позиції на ринку комплектуючих для металопластикових і алюмінієвих вікон і дверей.

Петлі Астекс витримують навантаження до 120 кг і більше (при встановленні твої петель) та виготовляються лише з високоякісних матеріалів, з використаням сучасних технологій. Ресурс роботи петель Астекс - більш ніж 300 тис. циклів відчинення/зачинення. Даний показник є більш ніж достатнім для довговічного та успішного функціонування виробу.

Власне виробництво дає можливість компанії Астекс Трейдинг впроваджувати найбільш передові технології виготовлення віконно-дверної фурнітури і здійснювати постійний контроль на всіх етапах виробничого циклу. Цінова політика компанії також допомагає вигідно виділити свою продукцю з асортименту аналогів, представлених на ринку та ставить її на один рівень з кращими зразками фурнітури для вікон та дверей від західних виробників.