Як правильно обрати циліндр замка
Як правильно обрати циліндр замка

Замок є важливим елементом дверей, їх зовнішнього вигляду і безпеки при облаштуванні квартири, офісу і будь-якого іншого приміщення. Вибір замку є не менш важливим фактором, ніж вибір самих дверей. А в замку, в свою чергу, ключовим елементом, є циліндр замка, котрий ще називають секретом, сердечником або «личинкою» замка.

Як зрозуміти пересічному споживачу, на що звертати увагу при виборі циліндру замка, як обрати більш якісний циліндр за помірну вартість ? Щоб відповісти на ці питання, трохи розберемося, що ж, власне, являє собою циліндр замка ?

Замки на основі циліндрової системи існують вже більш ніж 100 років. Основною їх перевагою є компактний розмір, як самого замку, так і ключа до нього, а також можливість швидкої заміни циліндра без заміни всього механізму.

Замок із циліндровою системою складається з механізму (проводу ригелів) і циліндру – замінного елементу (секрету, «личинки»). Практично всі циліндри відповідають євро-стандарту DIN та є взаємозамінними, у зв’язку з чим, можна поєднувати один з один механізми і секрети різних виробників.

Циліндр замка за своєю конструкцією складається з кульок, підпружинених штифтів, пластин різного розміру. Для таких циліндрів застосовуються пласкі ключі з вирізами чи зубцями з одного боку (англійський ключ) або точковими вм’ятинами, воронками (перфоровані ключі або ключі з лазерною насічкою).

При виборі циліндру, кожен сам визначає вимоги, котрими він має відповідати – безпека, естетичність, надійність, ергономічність і т. д.

Існує розподіл циліндрів замків, залежно від сторони та типу замикання:

 • Ключ-ключ (двосторонні, з двома ключами).
 • Ключ-ручка (двосторонні, з ключем і ручкою).
 • Ключ (односторонні, з ключем).
 • Ручка (односторонні, з ручкою).

Останній вид циліндрів, односторонні з ручкою, важко назвати «секретом», тут більш підходить визначення «личинка» або «циліндр».

В залежності від видів механізму, виділяють наступні типи циліндрів:

 • Циліндри з дисковим механізмом

Даний тип циліндру, часто має низький рівень секретності та великою кількістю неякісних чи бракованих циліндрів, які не можуть працювати протягом тривалого часу.

Ключ для циліндрів з дисковим механізмом напівкруглий і має вигляд розпиляного вздовж круглого стержня.

 • Циліндри з хрестовидним штифтом

Піни (штифти) хрестовидних циліндрів характеризуються маленьким розміром і розміщені по колу в трьох площинах циліндру. Також, в залежності від конструкції, можливо і 4-х рядне розміщення штифтів.

Ключ і замкова щілина мають хрестовину форму.

Даний вид циліндрів також вирізняється низьким рівнем безпеки злому, незручностями у використанні та низькою якістю матеріалу.

 • Циліндри з піновим механізмом

Класичний механізм циліндру замка. Мають різноманітні модифікації та можуть мати магнітну чи електронну компоненту.

Самі піни в циліндрі можуть бути як одинарними, так і подвійними, підпружиненими, плаваючими, телескопічними. Останні вирізняються більш високим рівнем захисту від злому. Розміщення пінів можливо і по вертикалі, і по горизонталі, а також, у більш досконалих моделей – в площині під певним кутом. Кількість пінів варіюється в залежності від рівня секретності і виробника і, як правило, складає від 5 до 30.

За видом ключа і розміщенням пінів розрізняють циліндри з англійським ключем і циліндри з перфорованим ключем або, як його ще називають, ключем з лазерною насічкою.

Циліндри з англійським ключем більш прості і мають більш низький рівень безпеки (секретності). Замок з таким секретом має більше шансів бути зламаним за допомогою відмички або силовим методом.

В якості виключення, деякі виробники випускають коштовні, але максимально захищені циліндри з англійським ключем, посилені плаваючими магнітами, вертикальними і горизонтальними пінами, пінами з алмазною голівкою.

Циліндри з ключами з лазерною насічкою більш безпечні, мають більш високий рівень стійкості до силового злому і більш високий рівень секретності. Подібні види циліндрів мають додатковий захист від бампінгу, виривання замку або відкриття відмичкою.

Ключі з лазерною насічкою (перфоровані) мають нарізку у вигляді лунок, що відповідають кількості пінів.

В таких циліндрах застосовуються різні додаткові ступені захисту – розміщення пінів у декілька рядів, багаторядне розміщення штифтів в різних площинах, телескопічні піни, додаткові доріжки на ключі, магніти, електронні складові – з опцією перекодування ключа (наприклад, ключі Mul-t-lock). Всі ці елементи в рази підвищують як рівень безпеки циліндру і захист від злому, так і їх вартість.

При виборі циліндру замка, кожен виходить зі своїх уподобань, потреб в конкретній ситуації і вартості, яку він готовий платити.

Також необхідно розуміти, що краще за все підбирати і механізм, і циліндр до нього з однакових категорій (цінових і якісних). Тому, що висока якість і вартість циліндру можуть бути нівельовані низькою якістю самого механізму і поєднуючи їх, ви можете просто викинути гроші на вітер і залишити свої двері без належного захисту.

Основними параметрами, на поєднання яких звертає увагу пересічний покупець, при виборі циліндру замка, є:

 • Безпека – захист від злому відмичкою, висвердлювання, вибивання секрету.
 • Зносостійкість – матеріал, з якого зроблено циліндр, якість виготовлення, виробник.
 • Зовнішній вигляд циліндру – часто покупець намагається підібрати циліндр за кольором і зовнішнім виглядом, що гармонує з його дверима.
 • Ергономічність ключа – зручність використання ключа, передбаченого до даного циліндру, його розмір і зовнішній вигляд.
 • Вартість – кожен покупець при виборі циліндру шукає оптимальне поєднання «ціна-якість», в точніше: «ціна-якість-безпека».

Компанія «Астекс Трейдинг» спеціалізується на виробництві циліндрів з англійським ключем і ключем з лазерною насічкою (перфорований ключ).

Циліндри виробництва «Астекс Трейдинг», знаходяться в середній івновій категорії і є оптимальним поєднанням вартості, якості та безпеки.

Основними перевагами личинок замків ТМ «Астекс Трейдинг» є:

 • Якість

Всі циліндри виробляються виключно з латуні і мають високу ступінь зносостійкості і надійності. Це попереджує вступ в реакцію матеріалу з якого виготовлено циліндр, з матеріалом, з якого виготовлено ключ, як часто буває в дешевих циліндрах зроблених з алюмінію. В таких секретах алюміній вступає в реакцію з матеріалом ключа (як правило сталь), окислює і роз’їдає як частини механізму, так і ключ. В наслідок чого, замок виходить з ладу.

 • Успішний досвід на ринку

Компанія «Астекс Трейдинг» займається виробництвом і реалізацією циліндрів для замків вже більш ніж 10 років. Продукція компанії давно зарекомендувала себе на ринку і є впізнаваним синонімом оптимального поєднання ціни і якості.

 • Безпека

Ряд циліндрів має додаткові рівні захисту, що суттєво підвищує надійність та стійкість до злому:

 • циліндри оснащені 6-ма пінами
 • розміщення циліндрів в декілька рядів
 • наявність додаткової доріжки на перфоключі

 

 • Ціна

Вся продукція ТМ «Астекс Трейдинг» доступна найбільш широкому колу споживачів.

 • Максимальний комплект ключів

Всі циліндри оснащені комплектом з 5-ти ключів, що також є суттєвою перевагою, оскільки вартість виготовлення в майстерні додаткового ключа з лазерною насічкою достатньо висока і значно підвищує вартість замка.

Асортимент компанії «Астекс Трейдинг» постійно розширюється, паралельно з вимогами часу та тенденціями на ринку. Команда професіоналів постійно займається розробкою та вдосконаленням циліндрових систем, що дозволяють надати покупцю більш високу якість, безпеку і надійність.